سفارش انجام پروپوزال کارشناسی ارشد در مجتمع دانش فراسو

سفارش انجام پروپوزال کارشناسی ارشد

با برونسپاری پروپوزال تان به یک موسسه معتبر و دلسوز؛ یک دغدغه مهم را از دایره توجه تان خارج می کنید

جهت کسب اطلاعات دقیق، هم اکنون با کارشناسان موسسه دانش فراسو تماس حاصل فرمایید 09101827123

نگارش پروپوزال کارشناس ارشد
انجام پروپوزال کارشناسی ارشد

پروپوزال کارشناسی ارشد

پروپوزال در لغت به معنای پیشنهادیه و طرح اولیه و در فرآیند پژوهش، به مثابه نقشه راهی است که محقق بر اساس آن مسیر مطالعه و پژوهش را طی می‌کند. دانشجویان پرسش و دغدغه اصلی و هدف خود از انجام تحقیق را از طریق پروپوزال در اختیار هیات علمی دانشگاه قرار می‌دهند تا چنانچه پیش‌نویس تحقیقاتی آنان مورد تایید قرار گرفت، نوشتن پایان‌نامه را آغاز کنند. می‌توان گفت پروپوزال کارشناسی ارشد، سنگ‌بنای کار تحقیقاتی دانشجو و از مهم‌ترین مراحل انجام پایان‌نامه کارشناسی ارشد است در این پروژه مهم؛ مجتمع دانش فراسو در خدمت دانشجویان عزیز است.

فرم ثبت سفارش انجام پروپوزال کارشناسی ارشد

سفارش انجام پروپوزال کارشناسی ارشد

پروپوزال دربردارنده موضوع و طرح کلی پایان‌نامه است و نگارش آن باید دقیق، علمی و جامع باشد. در این راستا، موسسات، افراد و گروه‌های علمی-پژوهشی بسیاری وجود دارند که می‌توانند در انجام پروپوزال و پیش‌نویس تحقیق، به دانشجویان کمک کنند. برای سفارش انجام پروپوزال کارشناسی ارشد، دانشجو می‌تواند موضوع تحقیق مورد نظرش را در اختیار موسسه دانش فراسو قرار دهد تا بر اساس موضوع و با بررسی منابع تحقیقاتی موجود، به نگارش پروپوزال اقدام شود. گاه دانشجویان موضوع مشخصی ندارند، در این صورت نیز میتوانید با ارائه اطلاعاتی پیرامون موضوعات مورد علاقه‌تان، از موسسه درخواست کنند تا برایشان موضوعی مناسب انتخاب کنند. معمولا محققان و متخصصان چند عنوان تحقیقاتی که بدیع و تازه باشد و قبلا کار تحقیقاتی مشابهی روی آن انجام نشده باشد، انتخاب و در اختیار دانشجو قرار می‌دهند و پس از اتفاق نظر بر روی موضوع پژوهش، نگارش پروپوزال آغاز می‌شود.

نوشتن پروپوزال دکتری

پروپوزال دکتری با پروپوزل کارشناسی ارشد شباهت‌های بسیاری دارد اما تفاوت عمده آن در این است که مطالعات لازم جهت انجام پروپوزال مقطع دکتری بسیار گسترده‌تر و تخصصی‌تر است و باید دربردارنده جزییات بیشتری از کار تحقیقاتی دانشجو باشد. از آنجایی که نظریات و فرضیات تحقیق باید در پروپوزال مقطع دکتری به طور کامل مورد بررسی قرار گیرند، معمولا زمان بیشتری به نگارش آن اختصاص می‌یابد.

نمونه پروپوزال دکتری

پروپوزال، در حقیقت معرفی‌نامه هر کار تحقیقاتی است که می‌بایست نگارش آن با ظرافت و دقت علمی انجام پذیرد و حساسیت این مسئله در مقطع دکتری، چندین برابر می‌شود. بسیاری از موسسات و پایگاه‌های اینترنتی، در رشته‌ها و گرایش‌های مختلف، نمونه پروپوزال‌هایی را در مقاطع گوناگون از جمله مقطع دکتری، در موضوعات مختلف ارائه می‌کنند. دانشجویان می‌توانند نمونه پروپوزال دکتری را خریداری و دانلود نمایند و جهت نگارش و پیشبرد رساله خود مورد استفاده قرار دهند.

نمونه پروپوزال دکتری
انتخاب موضوع پروپوزال

عنوان برای پروپوزال

برای انتخاب عنوان مناسب جهت نگارش پروپوزال، باید چند نکته را در نظر داشت. در گام نخست، بهتر است دانشجو و محقق موضوعی را انتخاب کند که به آن علاقه‌مند باشد تا علاوه بر یادگیری مطالب جدید، از مطالعه و تحقیق، لذت برده و در برابر فراز و فرودهای مسیر پژوهش، خستگی‌ناپذیر بوده و بتواند پژوهش را به سرانجام نهایی برساند. عنوان پروپوزال، باید در عین اختصار، جامع بوده و بیانگر محتوای پژوهش و به دور از هرگونه پیچیدگی و ابهام باشد. هر چه عنوان جزئی‌تر و مشخص‌تر باشد، دقت و اعتبار علمی پژوهش افزایش می‌یابد. در انتخاب عنوان برای پروپوزال، لازم است که به تازگی و جذابیت موضوع نیز توجه شود و از انتخاب عناوین و موضوعات تکراری پرهیز گردد. همچنین بهتر است موضوع انتخابی، متناسب با اخبار روز و دغدغه‌های جامعه باشد. به علاوه، باید توجه داشت که عنوان انتخابی برای پروپوزال، موضوعی قابل تحقیق بوده و منابع مطالعاتی کافی برای آن وجود داشته باشد. بهتر است عنوان برای پروپوزال و موضوع تحقیق کاربردی باشد و بتواند گرهی از مشکلات موجود در جامعه باز کند. چنانچه محدودیت زمانی دارید و یا تجربه کافی برای این کار ندارید می توانید برای سفارش انجام پروپوزال؛ از محققین مجرب دانش فراسو استفاده نمایید.

قیمت نوشتن پروپوزال ارشد

قیمت نوشتن پروپوزال ارشد در هر رشته و گرایش، متفاوت است. این قیمت بستگی به موضوع انتخابی، حجم کار پژوهشی و درجه دشواری تحقیق نیز دارد. به علاوه ممکن است موسسات بنا به سطح کیفی و تخصصی پژوهش، با قیمت‌های متفاوتی، نگارش پروپوزال ارشد را به انجام برسانند. در مجتمع دانش فراسو تمام معیارهای لازم برای نگارش پروپوزالی با کیفیت و مطلوب رعایت می شود این خدمات با قیمتی مناسب در اختیار دانشجویان عزیز سراسر کشور است. جهت ثبت سفارش انجام پروپوزال کارشناسی ارشد می توانید فرم ابتدای صفحه را تکمیل و ارسال نمایید.

مراحل نوشتن پروپوزال ارشد

اساسی‌ترین و مهم‌ترین بخش هر پایان‌نامه، پروپوزالِ آن است. پروپوزال پایان نامه پیش‌نویسی از طرح کلی تحقیق دانشجوست و باید به صراحت و درستی نگارش شود. نوشتن پروپوزال ارشد، شامل چند مرحله است:

 • عنوان تحقیق: در این قسمت، عنوان اصلی پایان‌نامه دانشجو به زبان فارسی و انگلیسی درج می‌شود.
 • تعریف مفهومی و عملیاتی واژه‌های کلیدی: در این قسمت، برای هر یک از مفاهیم اساسی و کلیدی تحقیق، تعریف مختصری بیان می‌شود.
 • تعیین نوع تحقیق: در این قسمت باید مشخص شود که تحقیق از نوع بنیادی یا کاربردی و یا توسعه‌ای است.
 • مقدمه: در برخی از پروپوزال‌ها، مقدمه زیرمجموعه بیان مسئله قرار می‌گیرد اما در برخی دیگر، بخشی جداگانه تحت عنوان مقدمه وجود دارد که قبل از بیان مسئله درج شده است و وجود آن بستگی به آیین‌نامه نگارشی دانشگاه مورد نظر دارد. اما اگر در فرم پروپوزال موجود بود، باید بحث کلی تحقیق که پیش‌نیاز بیان مسئله و به نوعی ورود به موضوع اصلی تحقیق است، در این قسمت نگاشته شود.
 • بیان مسئله: شامل تشريح مسئله و دغدغه دانشجو و پرسش اصلی پژوهش، معرفی ابعاد آن، بيان جنبه‌های مجهول و مبهم، بيان مؤلفه‌ها و متغيرها و بيان تعاملات بين ابعاد و مؤلفه‌ها و متغيرهاست.
 • سوالات تحقیق: در این قسمت سوالات اصلی و فرعی تحقیق نوشته می‌شوند.
 • اهداف تحقیق: این قسمت که شامل اهداف اصلی و فرعی می‌شود بر حسب سوالات تحقیق نگاشته می‌شود. در واقع پاسخ به سوالات تحقیق باید ما را به این اهداف برساند.
 • اهمیت و ضرورت تحقیق: این بخش شامل اختلاف نظرها و خلاءهای تحقیقاتی موجود، میزان نیاز به موضوع، فواید احتمالی نظری و عملی آن و جایگاه مسأله در رشته تحصیلی دانشجوست.
 • پیشینه پژوهش (مرور ادبیات تحقیق) و چارچوب نظری تحقیق: در این قسمت، پژوهش‌های داخلی و خارجی که هم‌راستا با موضوع پژوهش دانشجوست و طی هفت یا ده سال گذشته انجام شده درج می‌شوند و در نهایت، به شرح چارچوب نظری تحقیق دانشجو پرداخته می‌شود.
 • جنبه جديد بودن و نوآوری در تحقيق: در این بخش باید مشخص شود که دانشجو چه حرف و ایده تازه‌ای برای پژوهش دارد و چه جنبه‌ای، پژوهش او را از سایر پژوهش‌های انجام‌شده متفاوت می‌کند.
 • فرضیه‌های تحقیق: این بخش بستگی به موضوع پژوهش و روش تحقیق دارد. برخی پژوهش‌ها فاقد فرضیه‌اند و برخی دیگر دارای فرضیات اصلی و فرعی هستند که در طول پژوهش مورد آزمون قرار گرفته و اثبات یا رد می‌شوند.
 • روش تحقیق: در این بخش، روش گردآوری اطلاعاتِ مورد نیاز (میدانی، کتابخانه‌ای و …)، ابزار گردآوری اطلاعات (مشاهده، مصاحبه، پرسشنامه، فیش‌برداری و …)، جامعه‌ آماری، حجم نمونه و روش نمونه‌گیری و روش تجزیه و تحلیل اطلاعات، نگاشته می‌شود.
 • سازمان‌دهی تحقیق: در این قسمت به ذکر عناوین فصل‌های تحقیق، مراحل انجام پژوهش و مدل اجرایی آن پرداخته می‌شود.
 • مولفه‌ها و متغیرهای مستقل و وابسته تحقیق و ترسیم مدل مفهومی تحقیق
 • کاربرد تحقیق و استفاده‌کنندگان از نتایج پژوهش
 • محدودیت‌های پژوهش و چالش‌هایی که دانشجو با آن‌ها مواجه است.
 • منابع و مآخذ: منابع اصلی که قرار است در نگارش پایان‌نامه از آن‌ها استفاده شود، در این قسمت به روش APA یا سایر روش‌های معتبر، نوشته می‌شوند.
 • پس از تکمیل؛ نوبت ثبت پروپوزال در ایرانداک می شود که باید نسخه کامل پروپوزال در سامانه ایرانداک بارگزاری شود.

دانشجویان عزیز که فرصت کافی ندارند می توانند فرم سفارش پروپوزال کارشناسی ارشد که در ابتدای صفحه درج شده است را تکمیل و ارسال نمایند.

تفاوت پروپوزال با فصل اول پایان نامه

فصل اول پایان‌نامه شباهت‌های بسیاری با پروپوزال دارد با این تفاوت که در نخستین فصل پایان‌نامه، سرفصل‌های ذکر شده در پروپوزال، به طور کامل‌تر نگاشته می‌شوند. همچنین ادبیات و پیشینه پژوهش و چارچوب نظری تحقیق و مدل مفهومی پژوهش که در پروپوزال آمده، در فصل اول ذکر نمی‌شود و به طور کامل در فصل دوم به آن پرداخته می‌شود. روش تحقیق نیز در فصل سوم آورده می‌شود. همچنین منابع تحقیق در انتهای پایان‌نامه نگاشته می‌شوند.

فرم نوشتن پروپوزال

گرچه اصول و قواعد مشترکی برای نگارش پروپوزال وجود دارد اما هر دانشگاه و دانشکده‌ای برای نگارش پروپوزال و پایان نامه، آیین‌نامه نگارشی خاص خود را دارد. فرم پروپوزال و راهنمای نگارش پایان‌نامه معمولاً در داخل سایت دانشکده و در قسمت تحصیلات تکمیلی بارگذاری شده و قابل دسترسی است. در صورتی که این فرم در سایت دانشگاه موجود نباشد و یا به هر دلیلی دانلود آن امکان‌پذیر نبود، دانشجو می‌تواند با مراجعه به دانشکده و بخش آموزش، از کارشناسان تحصیلات تکمیلی درخواست کند تا فرم نوشتن پروپوزال را در اختیار او قرار دهند. دانشجویان عزیز می توانند جهت سفارش انجام پروپوزال کارشناسی ارشد؛ فرم ابتدای صفحه را تکمیل نمایند.

انجام پروپوزال حقوق

رشته حقوق یکی از پر کاربردترین و محبوب‌ترین رشته‏‌های دانشگاهی است. انجام پروپوزال رشته حقوق نیز مانند سایر رشته‌ها با تکمیل فرم پروپوزال دانشکده صورت می‌گیرد. پروپوزال حقوق نیز مانند پروپوزال بسیاری رشته‌های دیگر، دربردارنده بیان مسئله، سوالات، فرضیات و اهداف تحقیق، ادبیات و پیشینه پژوهش، روش تحقیق و سایر مولفه‌های تحقیق می‌شود.
برای انجام پایان نامه حقوق می توانید به یکی از معتبرترین موسسات فعال در این زمینه مراجعه کنید.

انجام پروپوزال کارشناسی ارشد و دکتری به تفکیک رشته های تخصصی

انجام پروپوزال جغرافیا و برنامه ریزی شهری 
رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری یکی از رشته های تخصصی است که در موسسه دانش فراسو خدمات ویژه ای در این رشته ارائه می شود. ادامه مطلب…

نگارش پروپوزال تربیت بدنی 
رشته تربیت بدنی نیز از شاخه های محبوب دانشگاهی است که دارای چند گرایش در دانشگاههای کشور است برای ثبت سفارش انجام پروپوزال در این رشته این صفحه را بخوانید

نوشتن پروپوزال اقتصاد
پروپوزال اقتصاد نیز در موسسه دانش فراسو همانند رشته های دیگر بصورت تضمینی انجام می شود و ما تا تصویب پروپوزال در کنار دانشجویان عزیزان است ادامه مطلب را بخوانید

مهندسی عمران
سابقه نگارش پروپوزال مهندسی عمران در موسسه دانش فراسو بسیار زیاد است و ما هر پروپوزالی را در این رشته می توانیم به بهترین شکل ممکن به رشته تحریر درآوریم. برای ثبت سفارش اینجا را کلیک کنید.

انجام پروپوزال حسابرسی
رشته حسابرسی از گرایشهای تخصصی و محبوب مالی است که در موسسه دانش فراسو کادر پژوهشی بسیار قوی و قابل اطمینانی دارد می توانید اطلاعات کاملتر را از کارشناسان موسسه دریافت کنید. ادامه مطالب…

نگارش پروپوزال زبان انگلیسی
هزینه انجام پروپوزال زبان انلگیسی نسبت به رشته های دیگر کمی بالاتر است و علت آن نگارش به زبان انگلیسی است که نیازمند مهارت و تجربه کافی است در این خصوص می توانید با کارشناسان موسسه مشورت کنید. ادامه مطالب…

سفارش پروپوزال تاریخ
ما برای نگارش پروپوزال تاریخ از تمامی  منابع معتبر و کتب مرجع در این رشته استفاده می کنیم و تضمین می دهیم که پروپوزالهای نوشته شده سریعا به تایید اساتید محترم می رسد. ادامه مطلب…

نوشتن پروپوزال زیست شناسی
نوشتن پروپوزال زیست شناسی نیز یکی از طرحهای پژوهشی تخصصی است  که موفقیت در آن نیازمند تخصص، تجربه و مهارت بالایی است می توانید در این زمینه با مشاورین موسسه تماس بگیرید. ادامه مطلب…